Pomimo wyłożenia zsypu materiałem zwiększającym poślizg materiał sypki odkładał się na ścianach i utrudniał zsypywanie się, dopiero instalacja dysz pulsacyjnych spowodowała odspajanie się materiału co poskutkowało utrzymaniem ciągłości transportowej.
Czas realizacji
7 godzin
Tyle czasu trwał montaż, uruchomienie i test poprawności działania instalacji dysz pulsacyjnych na zsypie. Wykonana jako jedna z trzech instalacji montowanych w zakładzie. Trzy miejsca wyposażyliśmy w dysze pulsacyjne wraz z kolektorami oraz sterowaniem. Po zakończeniu wszystkich prac przeprowadzone zostało szkolenie pracowników w obszarze użytkowania systemu.
Problem klienta
Materiał sypki nie zsypuje się do podajnika kubełkowego. Materiał odkłada się na ściankach pomimo wyłożenia TIVAR’em.
Wyzwania
Utrudnieniem montowania dysz w tym zsypie była dosyć ograniczona ilość miejsca ze względu zarówno na prowadzenie prac montażowych jak i na zamocowanie samego układu. Nachylona ściana blisko powierzchni ziemi silnie determinuje minimalną wysokość zamontowania dyszy. Ponadto warstwowość ściany, która składa się z cienkiej blachy kwasoodpornej oraz płyty zwiększającej poślizg powoduje utrudnione wykonanie otworu montażowego.
- Instalacja dwóch dysz pulsacyjnych VA-06SS.
- Zaprogramowanie 3 algorytmów pracy dyszy, które sterują czasem przerwy pomiędzy zadziałaniem urządzenia.
- Dysze pulsacyjne VA-06SS
- Elementy montażowe serii MPS-51SS + przejściówka na VA06SS
- Szafy sterownicze oparte o przekaźniki programowalne Siemens LOGO
Co zrobiliśmy w ramach projektu?
By umożliwić pracę dysz pulsacyjnych sprefabrykowany został kolektor zasilający umieszczony pionowo blisko istniejącej konstrukcji wsporczej. W zsypie zostały zamontowane elementy montażowe skręcane dla dysz VA51, a same dysze zostały zainstalowane w elementach montażowych przy użyciu przejściówek. W celu dodatkowego zabezpieczenia powierzchni zsypu, która jest wykonana z TIVARu założone zostały pierścienie z blachy kwasoodpornej, powodujące przyjęcie początkowej energii erozyjnej powstałej na skutek dynamicznej dyslokacji cząstek materiału sypkiego. Jako sterowanie dysza wykorzystany został sterownik Siemens LOGO umieszczony w lokalnej szafie sterowniczej. Do dyspozycji klient ma 3 warianty agresywności pracy układu.