Materiał sypki już nie zalega na ścianach rurociągu, nawet w newralgicznym punkcie zmiany kąta zsypu. Jedna dysza pulsacyjna wystarczyła, by zagwarantować stały przesyp i bezpieczną pracę linii produkcyjnej.

Czas realizacji

2 dni

Tyle czasu trwała instalacja dysz pulsacyjnych na zsypie do mieszalnika Eiricha, wykonana jako jedna z trzech instalacji montowanych w zakładzie. Trzy miejsca wyposażyliśmy w dysze pulsacyjne wraz z kolektorami oraz sterowaniem. 

 

8 godzin czyli jedna zmiana

Tyle zajął nam montaż pojedynczej instalacji wraz z uruchomieniem, testem poprawności działania systemu i szkoleniem pracowników w obszarze użytkowania systemu. Jedna zmiana wystarcza. 

Problem klienta

Materiał sypki (siarczan potasu) zawiesza się na ściankach rurociągu. Najbardziej problematyczne jest miejsce zmiany kąta zsypu.    

 

Wyzwania

Sporym utrudnieniem okazało się osadzenie elementu montażowego dyszy. Przesyp stanowi rura ze stali nierdzewnej o średnicy 300mm. W związku z tym zaprojektowaliśmy dodatkowy element przejściowy, dzięki któremu mogliśmy bezpiecznie i skutecznie zamontować dyszę pulsacyjną. Zaprojektowana część w elemencie walcowym pozwala na montaż dyszy, a także tworzy spłaszczoną powierzchnię, która dodatkowo usprawnia działanie dyszy. 

  • Instalacja jednej dyszy pulsacyjnej VA-51SS.
  • Zaprogramowanie 3 algorytmów pracy dyszy, które sterują czasem przerwy pomiędzy zadziałaniem urządzenia.
  • Dysze pulsacyjne VA-51SS
  • Elementy montażowe serii  MPN
  • Szafy sterownicze oparte o przekaźniki programowalne Siemens LOGO

Co zrobiliśmy w ramach projektu?

Kolektor zasilający został sprefabrykowany, by umożliwić montaż dyszy pulsacyjnej. Dodatkowo przeprojektowaliśmy blachę montażową, dzięki której mogliśmy zamontować element MPN na rurze oraz przygotować szafę sterowniczą z trzema algorytmami pracy. 

01 |