Montowanie instalacji dysz pulsacyjnych prewencyjnie jest niewątpliwie zachowawczym i bardzo rozsądnym rozwiązaniem, które świadczy o dużym doświadczeniu w przepływie materiałów. Prewencyjne działanie sekwencji dysz powoduje, ze klient od samego początku użytkowania swojej instalacji zapomina o jej problemach z przepływem materiału. Odchodzi nie tylko czas na diagnozę, ale przede wszystkim na postoje, remonty i ręczne usuwanie materiału

Czas realizacji i montaż

Montaż 36 dysz na zbiorniku stalowym przez 5 osobowy zespół zajął około 20 godzin. W przeddzień montażu ta sama ekipa wierciła otwory we wcześniej określonych punktach.  Miejsca otworów zostały wyznaczone precyzyjnie przed przystąpieniem do prac, za pomocą kredy na podstawie rysunków technicznych. Do wiercenia otworów używana jest wiertarka magnetyczna o wadze 24kg. Zakładane jest na nią wiertło koronowe o średnicy odpowiednio dobranej do wymiaru instalowanych dysz.

Po montażu dysz nastąpiło przyłączenie instalacji sprężonego powietrza co zajęło  3-4 dni, następnie dołączone było przyłącze elektryczne aż w końcu mogły odbyć się testy instalacji.

Wyzwania

Dysze te nie mogły być zamontowane zbyt nisko z powodu innego urządzenia, które również służyło do zrzutu tego materiału.

Zbiorniki Wykonane były ze stali węglowej o grubości 10mm oraz dodatkowo wzmacniane od wewnątrz blachą ze stali nierdzewnej o grubości 2mm. Stal nierdzewna była przyspawana punktowo do zbiornika co utrudniało wykonanie otworów z powodu odkształceń materiału. Problem ten powodował wydłużenie pracy, a także większe zużycie wiertła, które wystarczało na wykonanie tylko jednego otworu. W przypadku gdy konstrukcja nie byłaby wzmacniana żywotność wierteł zwiększyłaby się dziesięciokrotnie.

 

01 |

  • Instalacja dysz pulsacyjnych umieszczona na 2 zbiornikach (48 dysz VA-51C);
  • Uruchomienie i dostosowanie algorytmu działania dysz do panujących warunków przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia sprężonego powietrza
  • Dysze pulsacyjne VA51C 
  • Specjalne elementy montażowe wykorzystujące elementy serii MPS – elementu montażowe skręcane
  • Szafy sterownicze oparte o przekaźniki programowalne Siemens LOGO