ER-Gliceryna BienkowiceSzkielet MOSA-Zdmuchiwacze CR-OdpylaczCyklonowy-3 ElsenCzestochowa-WodaChlodzaca-z2

AKTUALNOŚCI

11.2019 r.
Polstage wyróżnione na Gali Ekolaury

Polstage wyróżnione na 18 gali Ekolaury Polskiej Izby Ekologii

http://www.pie.pl/ostatnia-gala.html

EKOLAURY 1 EKOLAURY 2

10.2019 r.
XI Międzynarodowe Targi SYMAS Kraków

Jak co roku wzięliśmy udział w charakterze wystawcy w międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych - SYMAS®. Odwiedzili nas przedstawiciele wielu gałęzi przemysłu. Duża frekwencja na naszym stoisku świadczy o zainteresowaniu technologią dysz pulsacyjnych i rozwiązaniami problemów z przepływem materiałów sypkich. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

SYMAS 1 SYMAS 2

10.2019 r.
XI Konferencja „Nowoczesne technologie dla branży materiałów sypkich”

Mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze rozwiązania na konferencji branżowej „Nowoczesne technologie dla branży materiałów sypkich” organizowanej przez redakcję czasopisma Powder & Bulk. Prezentacja naszego specjalisty wzbudziła sporo zainteresowanie pośród zgromadzonych specjalistów z branży. W ślad za tym w czasopiśmie Powde & Bulk ukaże się artykuł dotyczący rozwiązywania problemów z przepływem materiałów sypkich za pomocą technologii dysz pulsacyjnych. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie.

KONF materialy sypie

05.2019 r.
Udział w konferencji "II Konferencja Bloki Energetyczne w Przemyśle WŁASNE ŹRÓDŁA ENERGII".

Wzięliśmy udział w konferencji "II Konferencja Bloki Energetyczne w Przemyśle WŁASNE ŹRÓDŁA ENERGII". Przy tej okazji szerokie grono specjalistów odwiedziło nowy kocioł CFB w PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa oddział “Zofiówka” z instalacją dysz pulsacyjnych zainstalowaną na nitkach nawęglania"

https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,64785,ii-bloki-energetyczne-w-przemysle-wlasne-zrodla-energii-fotorelacja.html

https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,64826,wycieczka-techniczna-do-pgnig-termika-energetyka-przemyslowa-oddzial-zofiowka.html


05.2019 r.
Wykonanie instalacji usuwania zjawiska zawieszania się węgla w obrębie układu nawęglania kotła fluidalnego

Zaprojektowaliśmy, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy instalację dysz pulsacyjnych na układzie nawęglania nowego kotła fluidalnego. Zadanie wykonane zostało w konsorcjum z firmą PAWAR i obejmowało również przeprojektowanie oraz wykonanie ze stali nierdzewnej nowych zsypów węgla oraz wykonanie instalacji dystrybucji sprężonego powietrza.

Dysze pulsacyjne działające w różnych strefach nawęglania, sterowane z przygotowanych przez nasz szaf sterowniczych ze specjalnie dobranymi i zoptymalizowanymi sekwencjami pracy zapewniają ciągłe podawanie węgla do kotła pozwalając na pracę z pełną mocą.

Kociol fluidalny 1 Kociol fluidalny 2 20190318 122612 copy

 


2-11 do 21.12.2018 r.
Realizacja instalacji dysz pulsacyjnych na czterech zasobnikach węgla w elektrowni należącej do Tauron Wytwarzanie.

Pracująca, bezawaryjnie i skutecznie, od początku roku, instalacja dysz pulsacyjnych na jednym z zasobników węgla w elektrowni należącej do Tauron Wytwarzanie, znalazła uznanie u specjalistów eksploatacji. Tauron Wytwarzanie podjął decyzję o wyposażeniu pozostałych czterech zasobników węgla na tym bloku w naszą instalację dysz pulsacyjnych. Współpracując z firmą Tauron Serwis zadanie zostało zrealizowane w imponującym tempie 7 tygodni. Od 21.12.2018 roku cały blok elektrowni pracuje przy wsparciu naszej instalacje dysz pulsacyjnych.

 


 

20190115 LaziskaBl9 08ZnakWodny 20190115 LaziskaBl9 12 ZnakWodny 20190115 LaziskaBl9 23 ZnakWodny

10-11.10.2018 r.
10 Międzynarodowe Targi SYMAS Kraków

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność wymienić doświadczenia i zaprezentować swoje rozwiązania dla instalacji magazynujących i transportujących materiały sypkie podczas jubileuszowych 10 targów SYMAS w Krakowie. Nasi specjaliści wraz z szefem firmy MOSA Solution s.r.o., zaprezentowali rozwiązania dotyczące usuwania problemów z transportem materiałów sypkich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatrzymali się na naszym stoisku i zapraszamy za rok!

 


20181010 123827 copy IMG 8459 copy IMG 8459 copy

23-24.05.2018 r.
Technologie pro elektrarny a teplarny na tuha paliva" w Medlov

Wzięliśmy udział w międzynarodowej konferencji technicznej dotyczącej technologi dla elektrowni i ciepłownictwie gdzie prezentowaliśmy nasze realizacje.

 


07.05.2018 r.

Pozytywny wynik pracy badawczo-rozwojowej przeprowadzonej we współpracy z Tauron Wytwarzanie. Podczas kilkumiesięcznych prac przetestowana została instalacja dysz pulsacyjnych na zasobnikach węglowych w jednym z zakładów Tauron Wytwarzanie. Projekt potwierdził zasadność stosowania technologii dysz pulsacyjnych jako rozwiązanie problemów z transportem paliw o bardzo złych właściwościach transportowanych.

 


20.10.2017 r.
TARGI SYMAS KRAKÓW

W dniach 18-19 października 2017 r. wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich SyMas w Krakowie. Stoisko Polstage Sp. z o.o., gdzie wraz z szefem firmy MOSA Solution s.r.o., prezentowaliśmy rozwiązania dotyczące usuwania problemów z transportem materiałów sypkich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatrzymali się na naszym stoisku i zapraszamy za rok!

 


IMG 8454 copy IMG 8459 copy

07.04.2017 r.
VIII FORUM DYSKUSYJNE "DOŚWIADCZENIA EKSPLOATACYJNE INSTALACJI OCZYSZCZANIA SPALIN" W TATRZAŃSKIEJ ŁOMNICY.

Przedstawiciele Polstage oraz MOSA Solution po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowym forum dyskusyjnym „Doświadczenia eksploatacyjne instalacji oczyszczania spalin", którego organizatorem były Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o.

 


22.03.2017 r.
SEMINARIUM TECHNICZNE - MOSA SOLUTION.

W dniach 20-21 marca, w siedzibie MOSA Solution s.r.o., odbyło się pierwsze międzynarodowe seminarium techniczne. Celem seminarium była wymiana doświadczeń w rozwiązywaniu problemów z przepływem materiałów sypkich w zakładach na terenie Europy, Azji i Afryki. Niezwykle ciekawe było również spotkanie z prof. Ondřej Jiříček z Politechniki Czeskiej w Pradze, który poprowadził wykład na temat akustyki, połączony z wizją lokalną laboratorium akustycznego Politechniki. Przy tej okazji testowany był zdmuchiwacz akustyczny produkcji MOSA Solution.

 

thumb st MOSA 1 thumb st MOSA 2

 


10.10.2016 r.
PO TARGACH SYMAS 2016 W KRAKOWIE.

W dniach 5-6 października 2016 r. wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas w Krakowie. Stoisko Polstage Sp. z o.o., gdzie wraz z szefem firmy MOSA Solution s.r.o., naszego partnera w temacie dysz pulsacyjnych, prezentowaliśmy rozwiązania dotyczące usuwania problemów z transportem materiałów sypkich, cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatrzymali się na naszym stoisku i zapraszamy za rok!

 

 thumb symas 2016 1  thumb symas 2016 2  thumb symas 2016 3

 


20.04.2016 r.
DYSZA PULSACYJNA VA-60.

Nowe rozwiązanie techniczne w celu zapewnienia przepływu materiałów sypkich - przedstawiamy Państwu dyszę pulsacyjną VA-60.

Na początku bieżącego roku zakończony został okres testowania nowego rodzaju dyszy pulsacyjnej typu VA-60 (G 21/2"). Urządzenie badane było przez trzy lata w trudnych warunkach pracy. Operację przeprowadzono w zakładzie, który przechowuje paliwo sprzyjające tworzeniu sklepień w zbiorniku. Wynik testu działania badanego sprzętu okazał się miłym zaskoczeniem, szczególnie jego bardzo wysoka skuteczność w zakresie uwalniania materiału ze zniekształconych sklepień oraz "martwych stref" spoistego materiału sypkiego.
Przy projektowaniu tego urządzenia wykorzystano komponenty i technologie, które są chronione przez zarejestrowany wzór użytkowy nr 2015-31005.
Zastosowana nowa technologia powoduje także, że dysza typu VA-60 cechuje się dłuższą żywotnością w porównaniu do dotychczas oferowanych rozwiązań.

 

thumb VA 60

 


08.04.2016 r.

II KONFERENCJA TECHNICZNA "UTRZYMANIE RUCHU – ZARZĄDZANIE, EFEKTYWNOŚĆ, REMONTY".

W dniach 7-8 kwietnia 2016 r. w Katowicach (Hotel Novotel Centrum, Al. Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice) odbyła się II Konferencja Techniczna "Utrzymanie Ruchu - zarządzanie, efektywność, remonty. Pierwszego dnia konferencji, podczas III panelu, Lesław Nokielski, zastępca głównego inżyniera Polstage Sp. z o.o., przedstawił prezentację pt. "Usuwanie problemów związanych z magazynowaniem i przepływem materiałów sypkich w zbiornikach – doświadczenie w energetyce zawodowej".

 

 thumb konf ur zer 2  thumb konf ur zer 1  thumb konf ur zer 3 

 

Link do strony z informacją o konferencji: II Konferencja Techniczna "Utrzymanie Ruchu - zarządzanie, efektywność, remonty."